Kategorie: Ostatní

Airsoft

Airsoft ARS Choceň je určen pro děti starší 10-ti let. Trenér čerpá ze svého třiadvacetiletého působení jako instruktor střelby, taktiky a sebeobrany u ozbrojených složek ČR.

A na co se můžou chlapci a případně i dívky těšit? Naučí se:
- bezpečně zacházet s airsoftovou zbraní
- střelecko-taktické dovednosti speciálních jednotek
- orientaci v terénu, v mapě, práci s kompasem
- první pomoc a resuscitaci
- sebeobranu
- vlajky, osvobozování a spoustu dalších bojových her

Airsoft je stále více se rozvíjející aktivitou mladých lidí, a přesto že může na první pohled budit dojmem agresivity, je především možností jak se na čerstvém vzduchu v přírodě odreagovat od napětí ze života.

ODPOVÍDÁME NA NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY:
Tréninky se uskutečňují zpravidla 2x měsíčně v období září až červen. V období školních prázdnin tréninky neprobíhají. Scházíme se nepravidelně vsobotu či neděli (většinou od 13 hodin odpoledne, nebo v 9 hodin dopoledne - po domluvě, dle pracovních možností nstruktora) a jsme 3 hodiny v lese v Chocni za zimním stadionem. Sraz je na parkoviště u softbalového stadionu v Chocni, nebo na parkovišti u hřbitova směr Hemže. Přes zimu jezdíme do airsoftového areálu bývalého tábora v Brandýse nad Orlicí. K dopravě tam využíváme osobní vozidla, takže se rodiče střídají a vezmou sebou víc dětí. Jednou ročně máme dvoudenní výcvik s přesunem a přespáním v lese. Cena za pololetí činí 1100,-Kč. Termín uhrazení na účet je do konce září a na druhé pololetí do konce února.
Je nutná airsoftová zbraň - nejlépe elektrická dlouhá (AEG), např. M4 nebo M16, AK, G36,.. Cena v plastovém provedení činí od 2500,-Kč, v celokovovém provedení od 4000,-Kč. S plastovými zbraněmi je třeba zacházet opatrněji, aby se nerozbily, na druhou stranu jsou lehčí, takže pro ty menší doporučuji tuto variantu. V obchodech vám samozřejmě budou nabízet dražší zbraně za 10.000,-Kč. Zbraň vybírejte podle toho co se dítěti líbí, pak doporučuji na prodejně vyzkoušet - jsou to kopie opravdových zbraní, ne všechny opěrky jdou nastavit na menší končetiny dítěte, tak aby se mu s ní pohodlně zacházelo. Do budoucna je dobré, když zbraň má RIS lišty pro upevnění dokoupeného příslušenství jako je kolimátor, puškohled, baterka,...
Dále je třeba balení kuliček - dle doporučení výrobce (váha kuliček). Doporučuji pouze značkové kuličky, ideálně BIO - viz popis níže. Značkové kuličky jsou také nutností, protože některé děti používají místo brýlí kkovovou mřížku, kde by mohlo rozbití neznačkové kuličky o mřížku způsobit vážné zranění. Není podmínkkou, ale doporučuji plničku na kuličky nebo druhý zásobník, popruh a náhradní baterii.
Dále je třeba zakoupit ochranné pomůcky - minimálně brýle cena od 150,-Kč. a pro děti určitě mřížku na obličej cca. 320,- Kč. (brýle můžete dát dětem i ty ochranné co používáte v dílně, ale určitě ne nějaké na lyžování, apod.) a rukavice. Časem lze pořídit nespočet doplňků : přilba, vesta, kolimátor, puškohled, vysílačky...) Také je třeba obuv a oblečení do lesa, ideálně v maskáčovém provedení (nastříkané sprejem proti klíšťatum). Hodí se i menší baťůžek na pití, sváču a náhradní kuličky. A ce je nejdůležitější, nabít baterii před tréninkem Airsoftu :-)
Na zimu (když teploty klesnou pod 5st. C) je třeba manuální krátkou zbraň (pistoli nebo brokovnici) např. Glock17 cca 800,-Kč. Pokud nemrzne lze používat plynovou pistoli, elektrickou pistoli nebo elektrickou dlouhou zbraň. Ale upozorňuji na záruční podmínky, které nedovolují používat tyto zbraně při nízkých teplotách (pod +10 nebo +5 st. C). Používání všech zbraní v zimě je tak na vlastní nebezpečí. U manuální zbraně je jen pružina a je třeba po každém výstřelu natáhnout zbraň druhou rukou. Opět doporučuji v prodejně vyzkoušet, aby ji dítě natáhlo. Tuto zbraň využijeme i v létě jako záložní zbraň (uleženou ve stehenním nebo jiném pouzdře, nejlépe přivázanou jště na šnůře proti ztrátě - na zimu stačí zbraň bez pouzdra). Krátké zbraně využíváme taky při střelbě v budovách (CQB).
Nejbližší prodejny airsoftových zbraní a vybavení jsou v Pardubicích www.airsoftpro.cz a v Ústí nad Orlicí www.airsoftguns.cz

DOPORUČENÍ OHLEDNĚ KULIČEK:
Některá hřiště a airsoftové arény a kluby používají striktně pouze BIO střelivo a my jsme se rozhodli tento trend plně podporovat a tím zamezit znečišťování naší planety.
Proč používat BIO kuličky při airsoftu?
Nejdůležitější je to, že materiál PLA (granulát přírodního charakteru tvořený zejména kukuřicí) je v přírodě zcela rozložitelný. Tudíž kuličky vystřílené v lese, jsou zašlapány do země a do dvou let zcela rozloženy. Nedochází tak k žádnému znečištění přírody a žádné ekologické zátěži.
Nejčastějším důvodem, proč se lidé vyhýbají používání BIO kuličkek, je obava, že jsou nekvalitně vyrobené a mohou zašpinit hlaveň. Avšak toto tvrzení již dávno není pravdou. V servisním středisku, kde se pravidelně zabývají servisem a preventivní kontrolou airsoftových zbraní, ze kterých se střílí výhradně BIO kuličkami, nám s čistým svědomím potvrdili, že nedochází k zanášení hlavní ani poškozování žádných částí zbraně.
Spousta lidí se také obává takzvaného “nafukování kuliček” při skladování. Toto tvrzení můžeme opět vyvrátit, pokud jsou BIO kuličky skladovány v zataveném neprůsvitném sáčku. Po otevření a kontaktu se vzdušnou vlhkostí a slunečním světlem však doporučujeme BIO kuličky dlouho neskladovat a raději na nejbližší akci vystřílet.
Asi posledním, ale taky velmi důležitým aspektem při volbě střeliva je cena. Pokud budeme porovnávat kuličky s gramáží 0,25 g, tak klasická varianta kuliček BLS vychází na 220 Kč za kilogram. Přičemž stejně kvalitní kuličky BIO BLS ve stejné gramáži a množství vycházejí na 290 Kč. To je tedy 70 Kč, kterými přispějete na ochranu přírody.

Velice si vážíme toho, že také přemýšlíte ekologicky, a BIO kuličky používáte. BIO střelivo je speciálně navrženo pro šetrnost k životnímu prostředí a má garanci rozložení se v přírodě do několika měsíců. Tímto se v podstatě naprosto eliminuje negativní vliv airsoftu na životní prostředí co se týče střeliva. Přejeme hodně šťastných zásahů s čistým svědomím vůči přírodě.

DOPORUČUJEME:
Kuličky 6mm BLS 0,25g BIO Perfect - 4000 ks balené po 1kg v zataveném neprůsvitném sáčku s praktickým uzávěrem. Přesné a třikrát leštěné ekologické střelivo z nejnovější edice PRECISION BIO vyniká výborným poměrem cena/kvalita. Biologicky rozložitelný materiál Polylactic Acid (PLA) je granulát přírodního charakteru tvořený zejména kukuřicí. Díky tomuto složení, podléhají kuličky podstatně rychlejšímu rozpadu vlivem teploty a UV záření. Toto použité střelivo tedy nezatěžuje životní prostředí jako běžnější plastové. Kuličky jsou vyráběné ve stejné kvalitě a na stejné výrobní lince jako např. kuličky Guarder, MadBull apod. Dle mnohaletých zkušeností s touto EKO variantou kuliček od BLS lze prohlásit, že jde o nejkvalitnější kuličky v této šetrné podobě na trhu.

MOŽNOST ZAPUJČENÍ AIRSOFTOVÝCH ZBRANÍ AK 47 !!
Máš právě svou airsoftovou zbraň rozbitou? Nebo ji máš v opravě, či na servisu a nemůžeš s námi hrát? Mám pro tebe řešení. Právě je tu možnost zapůjčení nové airsoftové zbraně AK47 v masivním provedení dřevo a kov.
Podmínky:
1) zbraň je možné zapůjčit po předchozí domluvě s trenérem a to na celý trénink oddílu Airsoft Choceň (nelze na jiné akce) – vyzvednutí i předání v místě srazu
2) cena zapůjčení pro členy oddílu je symbolických 200Kč (na náklady spojené se servisem zbraně), standardní cena zapůjčení jinde je 500Kč i více. V rámci toho používá člen své vlastní kuličky a to: 0,25g BIO i své vlastní ochranné pomůcky. Ke zbrani je dodána jedna nabytá baterie.
3) zbraň z technických důvodů nebude moct být půjčována v průběhu hry (když jsme někde v lese a někdo má závadu na své zbrani, dojde mu baterie, kuličky apod.)
4) člen dbá na to, aby se zapůjčenou zbraní bylo zacházeno tak, aby nedošlo k jejímu poškození
5) v případě poškození vnějších částí zbraně (pádem zbraně, ztrátou některých částí zbraní či zásobníku) platí člen opravu zbraně v plném rozsahu! Toto neplatí při závadě na zbrani, které bylo způsobené běžným používáním.
6) při větším zájmu o zapůjčení zbraně, rozhoduje to, kdo si ji dříve zamluvil :-)

Zbraň bude možno zapůjčit i pro nečleny oddílu a to včetně zapůjčení ochranných brýlí. Tohoto můžete využít například jako dárek pro svého známého, sourozence, tatínka, který si tak může s vámi a s naším oddílem zahrát. Je možnost dodat ke zbrani i kuličky. Podmínky jsou obdobné jako pro členy oddílu, s tím, že cena je vyšší a činí 300Kč a v některých případech může být se zapůjčením vybírána vratná kauce 1000Kč.

Pokud budete mít další dotazy, nebo budete chtít pomoct s výběrem zbraně, napište mi na r.zatloukal@centrum.cz nebo zavolejte. Občas mám i nějakou starší zbraň na prodej.
Roman Zatloukal

Přihláška
Kontakt na hlavního instruktora

Registrační karta člena ARS ke stažení zde.

Souhlas zákonného zástupce k tréninku a hře airsoft pro osoby mlaší 18-ti let ke stažení zde.

Přidejte se na Facebook ke členům skupiny Karate a sebeobrana Choceň a prohlížejte nejnovější příspěvky.

FOTO Z TRÉNINKU AIRSOFTU ARS CHOCEŇ

školní rok 2018-2019


školní rok 2016-2017


léto 2016


ILUSTRAČNÍ FOTO

Vyhledávání

Články

Komentáře

Sebeobrana pro ženy 1. prosince 2012 v České Třebové

Ahoj, velké díky za provedení kurzu. Holky byly nadšený. A vypadá to na pokračování, co jsem slyšel.

Zaslal/a: Marek  •  Čas: 18.12.2012 17:03

Sebeobrana Lanškroun 24.11.2012

dobrá mikina kámo!

Zaslal/a: Ondra  •  Čas: 28.11.2012 8:34

Sebeobrana Lanškroun 24.11.2012

Chtěl bych vam poděkovat za ten minulý seminář a zárověn bych se chtěl přihlásit na seminář 8.12.2012 děkuju. Štěpán

Zaslal/a: Stepan  •  Čas: 27.11.2012 22:18

Sebeobrana Lanškroun 24.11.2012

Akce v Lanškrouně se mi velice líbila a pokud by byla možnost zúčastnil bych se i dalšího semináře. Mirek

Zaslal/a: Mirek  •  Čas: 27.11.2012 22:07

Sebeobrana Lanškroun 24.11.2012

Seminář byl boží, ještě teď mám na hlavě místa, kterých se nemůžu dotknout:-) :-) :-) P.

Zaslal/a: Petr-M  •  Čas: 27.11.2012 17:41

Počítadlo